KALP SAĞLIĞI


+A A-

Kalp Sağlığı Web Sitesine Git

Kardiyoloji Merkezleri

Alanında lider akademik hekim kadrosuna sahip  kardiyoloji bölümlerinde yılda 30.000 Anjiyo ve yüzlerce Girişimsel Kardiyolojik operasyon yapılıyor. İnvaziv radyoloji ile koroner anjiografi, anjioplasti, geçici veya kalıcı kalp pili uygulamaları hayat kurtarırken hastaların yaşam kalitelerini de yükseltiyor. Koroner, kalp damar, genel yoğun bakım ve yeni doğan yoğun bakım üniteleri herkese yaşam desteği sunuyor.

Kalp Damar Cerrahisi merkezleri

Medicana Sağlık Grubu bünyesinde erişkin ve çocuk kalp ameliyatları geniş bir spektrumda en yeni yöntemlerle uygulanıyor, dünya ortalamasının altında mortalite ve enfeksiyon oranları ile yüzde 100’e yakın başarıyı yakalıyor. Yılda 4.000’in üzerinde erişkin ve çocuk kalp ameliyatı yapılırken, özellikle Ortadoğu ve yakın Avrupa’dan her yıl yüzlerce yabancı erişkin ve çocuk hasta tedavi ediliyor.


Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Merkezlerimiz’de 24 saat profesyonel sağlık ekibiyle kalp krizinde tıkanan damarın anında müdahale ile açılması sağlanmaktadır.

Merkezlerimizde bulunan yüksek teknolojili 64 kesitli bilgisayarlı tomografi cihazı, özellikle kalp damarlarının incelenmesinde üstün avantajlar sağlamaktadır. Bu şekilde bir kalp incelemesi yalnızca 4 saniyede tamamlanarak, oluşturulan 3 boyutlu ve detaylı görüntülerle hızlı ve etkin tanı sağlanır. Böylece klasik anjiyografiye gerek kalmadan, ağrısız ve hızlı bir şekilde kalp damarlarında oluşan darlık ve tıkanıklıklar belirlenir.

Merkezlerimizde el bileğinden anjiyo uygulamaları yapılabilmektedir. Kasıktan yapılan anjiyoda giriş yerinde damar balonlaşması, damarda kontrolsüz kanama nedeniyle kasık bölgesinde şişlik, son derece ağrılı ve hasta hareketini kısıtlayan problemlerle karşılaşma riskleri el bileğinden yapılan anjiografide hemen hemen sıfıra yakındır.

El bileğinden anjiyoda hastaların sadece 3- 4 saat normal hareketle gözetim altında tutulması, işlem yapılacak salona yürüyerek gelmeleri ve işlem sonrası yürüyerek dönmeleri hasta konforu açısından önemli avantajlardır.

Pediatrik Kardiyoloji ekiplerimiz yenidoğandan başlayarak tüm yaş grubundaki çocuklarda tanı ve girişimsel tüm yöntemler ile kalpte doğuştan oluşmuş deliklerin ameliyatsız kapatılması alanında hizmet vermektedir.

Ayrıca merkezlerimizde kalp kapak darlıklarına girişimsel anjiyografi yöntemiyle ameliyatsız müdahale,kalp ritim bozukluklarının girişimsel olarak müdahale edebilecek Elektrofizyoloji yöntemi, doku düzeyinde ve stres altında değerlendirme yapabilen Ekokardiyografi,

kalp kasının damarlar tarafından ne derecede sağlıklı beslendiğini gösteren Talyum Sintigrafisi, gerçek zamanlı ve ortalama değerli analiz yapan Efor Testi, kalp ritmini 24 ile 48 saat boyunca izleyen Ritm Holter, tansiyonu 24 saat boyunca izleyen Tansiyon Holter, Flat Panel anjiyografi cihazı bulunmakta, kalp ve damar sistemine ait hastalıkların tanısı ve takibi için MR cihazı ile kardiyak çekimler yapılmaktadır.

Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Merkezlerimiz

  • Medicana International İstanbul
  • Medicana International Ankara
  • Medicana Bahçelievler
  • Medicana Çamlıca
  • Medicana Samsun
  • Medicana Avcılar
  • Medicana Konya
  • Medicana Haznedar
  • Medicana Sivas