MEDICANA HABERLER

Covid-19 Salgını Nedeniyle Uzun Süre Evde Kalırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Covid-19 salgını nedeniyle evlere sığınılan şu günlerde , evler tüm bir yaşam alanı olarak görülmeli ve vücudu koruyup kollayarak günlük yaşam aktivitelerine devam edilmelidir. Medicana Avcılar Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, Uzm. Dr. Niymet Firdevs Fırıncı Covid-19 virüsünden dolayı evde dikkat edeceğimiz noktalar hakkında önemli bilgiler verdi.
Obezite, Diyabet Hastalığına Neden Oluyor
Obeziteyle mücadele aynı zamanda şeker hastalığı ile de mücadeledir. Obezite ve şeker hastalığı arasında güçlü bir nedensellik bulunur. Medicana Avcılar Hastanesi Genel Cerrahi – Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Kapu obezite cerrahisi hakkında önemli bilgiler verdi.
Yeterli ve Dengeli Kanser Riskini Azaltıyor !
Kadının yaşamının doğal bir dönemi olan Menopozu doğurganlık döneminin bitmesi olarak tanımlayabiliriz. Bu dönemde yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması ve fiziksel aktivite; ideal vücut ağırlığının sürdürülmesini , kemik ve kalp sağlığının korunmasını , diyabetin veya kanser riskinin en aza indirilmesini sağlar. Medicana Avcılar Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dyt. Havva Kılınç menopoz döneminde beslenme hakkında önemli bilgiler verdi.
Tümünü Görüntüle

HASTANELERİMİZ

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.

Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz
Dosya boyutunuz 20 mb'dan büyükse linkten gönderebilirsiniz.
ONLINE RANDEVU

ONLINE RANDEVU

Lütfen hastane seçiniz.

  ONLINE RANDEVU

  Lütfen bölüm seçiniz.

   ONLINE RANDEVU

   Lütfen hekim seçiniz.

    UZMANLARIMIZA SORUN