ÖZEL MEDİCANA KONYA HASTANESİ VE KONYA TİCARET ODASI KARATAY ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR
Medicana Konya Hastanesi ve KTO Karatay Üniversitesi arasında afiliasyon protokolü imzalandı. Protokolle birlikte 2015-2016 Akademik döneminde açılacak olan KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitim-öğretim, araştırma ve uygulama için ihtiyaç duyulan hastane hizmeti Medicana Konya Hastanesi işbirliği ile sağlanacak.

KTO Karatay Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde 10 Nisan 2015 Cuma günü gerçekleştirilen basın toplantısında afiliasyon protokol imza töreni KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk ÖZTÜRK ve Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Hüseyin BOZKURT’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Basın toplantısının başında söz alan Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin BOZKURT, KTO Karatay Üniversitesi’nin kurulmasında ve büyümesinde emeği geçen herkese, başta Başkan Selçuk Öztürk olmak üzere, bayrağı taşıyan herkese teşekkür etti. Hüseyin Bozkurt, “Türkiye’de değerli bilim adamların yetiştirilmesi çok önemli ve büyük bir sorumluluk. Medicana Sağlık Grubu olarak pek çok şehirde çeşitli iştiraklere imza attık ancak ilik kez bir üniversite ile böylesi büyük bir projeye imza atıyoruz. Böyle önemli bir sorumlulukta Medicana Sağlık Grubu olarak bizim de katkımızın olması için KTO Karatay Üniversitesi ile önemli bir iş birliğine girdik. Ülkemize, şehrimize ve sektöre hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bugünün güzel bir başlangıç olduğunu ve önemli bir sağlık kuruluşu olan Medicana Sağlık Grubu Konya Hastanesi ile anlaşma sağladıklarını ve tüm sürecin devlete yük olmadan yürütüldüğünü belirten KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk ÖZTÜRK ülkemize ve şehrimize yeni ve başarılı bilim adamların yetiştirilmesi konusunda bugün önemli bir adım attıklarını ifade etti ve böyle önemli bir anlaşma ile hedeflenen amaca ulaşılmasında destek oldukları için Medicana Sağlık Grubu’na teşekkür etti. Tıp Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu’na  önümüzdeki akademik yılda öğrenci almak için YÖK’e gerekli başvurunun yapıldığını ifade eden Öztürk, önlerindeki hedefin Diş Hekimliği Fakültesi’ni de Konya’ya kazandırmak olduğunu belirtti.

Selçuk Öztürk Konya’nın medreseler şehri olduğunu, geçmişimizden gelen önemli bir mirası değerlendirdiklerini ve bu mirasa sahip çıktıklarını dile getirdi.  Ülkemizde sağlık sektöründe akademik ve tıbbi olarak personel sıkıntısının yaşandığını hatırlatan Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi ve Medicana Sağlık Grubu ile yapılan iş birliğinin ülkemiz için gerçekten isabetli bir girişim olduğunu vurguladı.

Basın toplantısı, afiliasyon protokolünün KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk ÖZTÜRK ve Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Hüseyin BOZKURT tarafından karşılıklı imzalanması ile sona erdi.

Basın toplantısında Selçuk ÖZTÜRK ve Hüseyin BOZKURT’un yanı sıra KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ramazan BİBERCİ, Rektör Vekili Çağatay Ünüsan, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Neyhan Ergene,  Medicana Sağlık Grubu İş Geliştirme Direktörü Lütfi Şimşek ve Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Belgin Danış da hazır bulundu.

 


Content

Content